СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Во Брисел лансирана платформа за промоција на македонската култура

Светлана Јовановска, прес аташе во ЕУ мисијата.

Извор: 24 вести.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content