СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Возило удри во дрво, двајца патници тешко повредени

Вчера во 10.30 часот на улицата „Радовишка” во Прилеп, возило „рено” управувано од Д.Б.(64) од Прилеп, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.Б.(59), а возачот Д.Б. се здобил со повреди и на истите им била укажана лекарска помош во Медицински центар Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content