СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

(Видео) Мицкоски: Во Кисела Вода се случува вистинска промена

Храбра, амбициозна би рекол посветена, чесна агенда имаат, километри нов асфалт, канализација, водовод и тоа е навистина една голема и сериозна работа која што се случува овдека во општина Кисела Вода. Дури и повеќе од тоа кое што можеби е земено како обврска во време на кампањата за локалните избори ќе биде реализирано, изјави денеска Претседаелот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски додаде дека не се сите исти, токму тоа ја прави разликата помеѓу кадрите на ВМРО-ДПМНЕ, луѓето кои што се патриоти и кои што си ја сакаат Македонија и оние кои што се во Владата и се заложници на една политичка партија која што 20 години практично ја уназадува Македонија, кои што се грижат само за своите фотелји обременети со многу криминал, со многу корупција, со многу вулгарности, со многу навреди, со многу срам.

Истакна дека е горд на граѓаните затоа што знаат да ја направат разликата посебно тоа беше на последните локални избори и убеден сум дека таа разлика ќе ја направат и на следните предвремени парламентарни избори кои што многу бргу од денеска ќе се случат.

Јас немам што друго да додадам освен на крајот уште еднашка еве да му честитам на Орце, да и честитам на администрацијата и да им се заблагодарам на граѓаните и да им посакам уште многу вакви успешни проекти овде во Кисела Вода и низ цела Македонија, изјави Мицкоски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content