СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Вечерва започнува осминафиналната рунда на турнирот во мал фудбал „Св. Никола” во Прилеп

На турнирот во мал фудбал “Св. Никола 2022” започнуваат елиминационите рунди. Денеска и утре ќе се одиграат осминафиналните дуели, а двојките се следни:

Натпреварите започнуваат во 19часот во спортската сала на ООУ “Добре Јованоски”, а распоредот за вечерва е следниот:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content