СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Аудиција за „Ѕвездите на Гранд“ во Канал 5 ТВ

Вкупно се пријавени над 200 кандидати од 16 до 35 години. Во жирито е директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ и нашата пејачка Бојана Скендеровски.

Сите кандидати кои што ќе го поминат овој елиминациски круг ќе бидат повикани од Гранд продукција за снимање на новите емисии во оваа и наредната година. Досега од жирито велат дека има многу талентирани млади пејачи кои очекуваат дека ќе стигнат до финалето наредната година.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content