СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

YouTube се урна на светско ниво двапати во еден ден

Корисниците на YouTube во повеќе земји се соочија со проблеми обидувајќи се да ја искористат услугата, и тоа барем двапати последниве 24 часа.

Наводите ги потврди и интернет-страницата „даундетектор“ (Downdetector), која ги следи падовите на популарните интернет-ресурси.

Според порталот, повеќето поплаки доаѓале од САД. Технички дефекти се пријавени и од Велика Британија, Канада, Бразил и други земји. Корисниците, главно, се жалеле на проблеми со гледањето видеа.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content