СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Xiaomi ќе го претстави Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Компанијата Xiaomi соопшти дека на 28 декември ќе го претстави својот нов смартфон Mi 11.

Xiaomi е секогаш првата компанија која претставува смартфони со најновите процесори на Qualcomm.

Новиот смартфон ќе биде претставен на 28 декември, а се верува дека ќе биде претставен и моќниот Mi 11 Pro.

 

Овие два уреда ќе го имаат најмоќниот процесор досега.

Од Xiaomi не открија повеќе детали, но според гласините ќе има QHD+ AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz, камера од 50 MP, батерија од 4.780 mAh и ќе поддржува брзо полнење.

Mi 11 Pro ќе има ист екран и брзина на полнење, но и поголема батерија од 4.950 mAh и главна камера од 108 MP.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content