Xiaomi продаде 500.000 телефони Redmi Note 11 за еден час

23

Официјални извори велат дека за само еден час се продадени повеќе од 500.000 примероци од моделот Redmi Note 11, како и моделите Redmi Note 11 Pro и Redmi Note 11 Pro + кои се нарачани.

Стандардниот Redmi Note 11 чини околу 185 долари, има процесор Dimensity 810, LCD екран од 6,6 инчи со стапка на освежување од 90 Hz, како и батерија која поддржува брзо полнење од 33 W.

Про верзиите користат помоќен процесор Dimensity 920, имаат четири камери и уште побрзо полнење, а плус верзијата достигнува 120 W.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content