СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Xiaomi подготвува смартфон со камера од 200 MP

Компанијата Xiaomi подготвува смартфон кој ќе има камера од 200 MP.

Кога Samsung направи сензор со над 100 MP – Xiaomi го искористи прв, а сега ќе се случи истото и со новиот сензор од 200 MP.

Се претпоставува дека овој сензор ќе има пиксели со големина од 0,64 µm.

 

Новиот сензор би требало да има резолуција за снимање 16K видеа. Наскоро ќе бидат објавени подетални информации.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content