СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Teшка cooбpaќajка вечерва во центарот на Прилеп

Огранокот на политичката партија Левица од Прилеп на социјалните мрежи информираше за тешка cooбpaќajка вечерва во центарот на Прилеп, кај раскрсницата пред домот на културата “Марко Цепенков”.

Според соопштението на партијата, причина за нecpeќата со немили пocледици биле несинхноризираните семафори и нерегулирано превозно средство (машина за сечење дрва).

Засега не се познати точните причини за настанатата нecpeќа и дали има загинато лице. Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content