СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Tренерот Кузманоски го напушта РК Прилеп

Утревечер со почеток од 18:30ч. во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески – Ричко”, РК Прилеп против Струга ќе го одигра претпоследното коло од плеј-аут сегментот на ракометната Супер лига.

Ова е последен натпревар пред своја публика сезонава за прилепчани, а ќе биде последен и за тренерот Горан Кузманоски-Таста на клупата на РК Прилеп.

Таста кој две години го водеше клубот и оваа година успеа да обезбеди опстанок на екипата во најелитното ракометно друштво кај нас. За својата иднина тој се очекува да одбере од трите понуди во државава и странство.

Пред утрешниот натпревар против стружани РК Прилеп се наоѓа на третото место на плеј-аут табелата, а со триумф утре ќе го преземе второто место токму од РК Струга.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content