СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Peгулаторна доцни со објавувањето на новите цени на гopивата

Регулаторната комисија за енергетика повеќе од 2 часa доцни со објавувањето на новите малопродажни цени на нафтените деривати.

Според некои извори се уште траат разговорите како би се нашол начин да се направи што е можно помала корекција на цените.

Цената на суровата нафта на светските берзи изминатата недела забележа најголемо ниво во последните 14 години. Постојат стравувања дека растот на цените би можел да биде двоцифрен.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content