СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Maкедонската фаланга го обои Порто

Бројна македонска фаланга вчера и денеска пристигна во Порто, каде вечерва на стадионот “Драгао” ќе ја бодри нашата репрезентација против домаќинот Португалија.

Меѓу бројните македонски навивачи присутна е и една верна група од Прилеп.

Цела Македонија денеска верува дека можно е нашите момци да направат уште едно “изненадување” и да патуваат за Катар на Светско првенство.

Португалците се предводени од Кристијано Роналдо, кој на вчерашната прес конференција истакна дека Португалија е фаворит на натпреварот и дека Светското првенство не може без неговата репрезентација.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content