СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Mладиот прилепcки бокcep од БК “AC” на 10-дневни пpипpeми во Белгpaд

Македонската боксерска репрезентација oд денеска на 10-дневни припреми во Белград.

После припремите, од 18 до 22 февруари нашите боксери ќе земат учество на турнирот “Златна Ракавица” за јуниори во олимписки бокс.

Од боксерскиот клуб „АС“ од Прилеп во репрезентацијата учество ќе земе младиот боксер Дамјан Талимче.

 

Талимче е во одлична форма и се надеваме на добар резултат на турнирот. Има многу победи во неговата кариера и го освои сребрениот медал на Државното првентво во бокс во 2019 година.

Припремите се организирани од Боксерската Федерација на Македонија, а боксерите ќе бидат предводени од тренерите Васко Цубалевски, Алија Мухамед и Халим Абази.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content