СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Gmail воведе мала, но битна промена

Корисниците на Gmail забележаа мала, но важна промена во текот на логирањето на овој сервис.

Наместо досегашниот Gmail знак сега се прикажува оној за Google Workplace и тоа на личните, како и на деловните мејлови.

Тоа е дел од континуираната транзиција на Google Workplace кој ги обединува најпопуларните производи како Docs, Sheets, Meet, Drive и секако Google на едно место.

 

Од Google велат дека зад сето ова стои желбата за длабоко интегрирано искуство, а со ова Google настојува во понудата да позиционира и алатки во нов хибриден начин на работа, нудејќи повеќе флексибилност и можност за соработка на далечина.

За таа цел Google Workplace стана бесплатен за сите.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content