СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Facebook има нов сервис за локални групи: Neighborhoods

Фејсбук стартува нов оддел од својата апликација дизајниран да ги поврзе соседите и да воведува вести на ниво на соседството.

Новата функција, која може да се нарече Neighborhoods, сега е достапна во Канада и наскоро ќе биде воведена за тестирање меѓу американските корисници.

Како што претходно објавивме, Neighborhoods технички постои од октомври минатата година како апликација Nextdoor, но тој ограничен тест ги регрутираше само жителите на Калгари во Канада.

 

Во заедниците собрани околу сервисот Neighborhoods, корисниците на Фејсбук можат да создадат посебен профил и да го пополнат со интереси и прилагодени биографии. Можете да му придружите на вашето маало и блискиот кварт и жалете се на локалните проблеми. Буквално она што многу соседски заедници веќе го прават кај нас со собирање во локалните групи на Фејсбук, само сега сето тоа на специјализиран соседски сервис.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content