СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Cилен земjoтpec ја paзбуди Maкедониja

Земjoтpecот е регистриран од Европскиот медитерански сеизмилошки центар (ЕМСЦ).

Епицентарот се наоѓа во близина на Маврово, со длабочина од 8.5 километри.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content