СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

   Култура
   пред 6 дена

   „Вдахновение“ – роденденски концерт на Македонската филхармонија

   Концертот ќе биде под диригентство на Конрад ван Алфен (Холандија), а како солисти ќе настапат врвните инструменталисти Даниел Роланд –…
   Култура
   пред 1 недела

   Роденденски концерт на Македонската филхармонија

   Овој четврток со почеток во 20 часот оркестарот на Македонската филхармонија ќе го одржи својот роденденски концерт насловен „Вдахновение“. Филхармонија…
   Спорт
   пред 2 недели

   ЏК Сеишин, викенд исполнет со победи

   На 11.11.2023 во Софија Бугарија се одржа 18-ти Меѓународен Турнир во Џудо “ОЛИМПИЈА-2023” во организација на ЏК Олимпија -Софија. На…
   Култура
   пред 3 недели

   „Танец“ во чест на 100 години од раѓањето на Васка Илиева

   Концерт на „Танец“ во чест на Васка Илиева, доајенка на македонската народна песна и една од најпознатите македонски изведувачки на…
   Back to top button
   Skip to content