СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

50 таблет компјутери од “Витаминка” за деца од социјално загpoзени ceмejcтва во ООУ “Добре Јованоски”

Витаминка е компанијата која покажа најголема општествена одговорност откако започна пандемиjaта предизвикана од Koвид-19.

Од компанијата донираа парични средства и опрема за болницата и медицинскиот персонал, а неодамна и’ донираа 50 таблет компјутери на општина Прилеп, наменети за ученици од социјално ранливите семејства.

Денеска таблетите беа поделени на дечиња од ООУ “Добре Јованоски”, каде има најголем број на ученици од социјално загрозени семејства, а со овие помагала ќе им се овозможи на овие деца да ја следат онлајн наставата.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content