38 издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ на 20 и 21 октомври

17

Триесет и осмото издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ ќе се одржи на 20 и 21 октомври во Домот на култура „Ацо Шопов“ во Штип. Годинава ќе настапат Владо Јаневски, Андријана Јаневска, Љубојна, Ламбе Алабаковски и Полина, Бојана Скендеровски, Александар Тарабунов, Симона Попоска, Марија Спасовска…

Ова издание на „Макфест“ ќе понуди повеќе хитови отколку Евровизија оваа година и лани вкупно што понудија, изјави Саздов и додаде дека сите песни се потенцијални хитови и оти зависи од изведувачите како ќе ја исполнат песната пред публиката.

Ќе биде доделена само награда за најслушан хит меѓу два фестивала.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content