СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

30 годишен мотоциклист тешко повреден во сообраќајна незгода во прилепско

Вчера во 14.10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Витолиште-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од О.М.(30) од Прилеп и мотоцикл „педа тек“, без регистарски ознаки, управуван од Б.З.(21) од Прилеп, информираа од МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content