СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

24-годишна девојка од Прилеп го приjaвила бившиот за физички напад

Прилепчанка пријавила дека физички била нападната од поранешното момче.

С.Ј.(24) од Прилеп на 7 април пријавила дека на ул.„Мице Козар“ во Прилеп била физички нападната од поранешното момче. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content