СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

СЕИШИН на Меѓународниот Турнир во Џудо „Струга Опен 2022″

На ден 19.06.2022 во Струга Спортска сала Тими се одржа Меѓународниот Турнир во Џудо „Струга Опен 2022″ во организација на ЏК Дрим Струга.
Во конкуренција на над 400 џудисти ЏК Сеишин Прилеп настапи со 21 натпреварувач а освоени се вкупно 10 медали ( 1 златен место, 5 сребрени и 4 бронзени).
Резултати поединечно:
1. Теона Настоска 1 во место
2.Теа Настоска 2 ро место
3. Мартина Јанкоска 2 ро место
4. Теодора Илиоска 2 ро место
5.Бисера Јовеска2 ро место
6. Немања Џагадуроски 2 ро место
7. Андреј Сотироски 3 то место
8. Магдалена Најдоска 3-то место
9. Изабела Кузева 3 то место
10. Ангел Талески 3-то место.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content