СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

12-годишниот Димитар Мицески прв стигна до Светиот крст во дворот на црквата Св. Благовештение во Прилеп

12-годишниот Димитар Мицески прв го изваде Светиот крст од водите на базенот во дворот на црквата Св. Благовештение. Димитар е ученик во ООУ “Гоце Делчев” и за прв пат влегува во осветените води на празникот Богојавление – Водици.

Во овој црковен храм пријавени беа 20-тина дечиња до 12-годишна возраст, а меѓу нив имаше и две девојчиња.

Големиот настан на осветување на водите, каде вкупно се пријавени 123 лица, ќе се одржи во 12 часот, во Аквапаркот “Салида”.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content