СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Џудо федерацијата на Македонија во Прилеп ги прогласи најдобрите џудисти и клубови за 2023 година

На свеченост која се одржа на 21.12.2023г. во Прилеп, Џудо федерацијата на Македонија ги прогласи најуспешните натпреварувачи и клубови за 2023година.

Џудо клубот “Сеишин” од Прилеп го доби вицешампионскиот пехар, а Никола Магдески и Георгиј Магдески од прилепскиот клуб беа наградени за најуспешен натпреварувач во кадетска, односно јуниорска категорија.

Честитки за најуспешните, а до година уште поголеми успеси, како на домашните, така и на натпреварите во странство.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content