СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

ЏК-Сеишин со 21 натпреварувач на државните првенства за деца и кадети/ки во Прилеп

На ден 10.03.2024 во Прилеп се одржаа државните првенства за деца и кадети/ки. ЏК-Сеишин Прилеп настапи со 21 натпреварувач а освоени се тринаесет медали (пет златни, три сребрени и пет бронзени)- и тоа..
Резултати поединечно
Деца:
1.Елдина Пупаловиќ 1-во место.
2.Бисера Цветкоска 1-во место.
3.Сара Аџиоска 2-ро место.
4.Нарин Ристемоска 2-ро место.
5.Владан Стрезоски 1-во место.
6.Димитар Магдески 3-то место.
Кадети/ки:
1.Михаил Стојановски 1-во место.
2.Борис Џагадуроски 1-во место.
3.Мартин Петкоски 3-то место.
4.Тамара Илиоска 2-ро место.
5.Теодора Илиоска 3-то место.
6.Елеонора Илиоска 3-то место.
7.Теа Настоска 3-то место.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content