СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

ЏК Сеишин Прилеп, прогласување на најдобри џудисти за 2021 година

Почитувани,
Ве информираме дека ЏК Сеишин Прилеп организира меѓу-клубски градски турнир во џудо кој ќе се ОДРЖИ ден 24.12.2021 ПЕТОК во 19. 30 часот.
Турнирот ќе биде за најмладите категории џудисти (деца и помлади пионери) во машка и женска конкуренција  а учество ќе земат домаќинот ЏК Сеишин Прилеп, ЏК Санкаку Прилеп и ЏК Прилеп-Прилеп.
Турнирот ќе се одржи во спортската сала на ООУ Кочо Рацин Прилеп каде се одвиваат и тренажните активности на овие клубови, а согласно протоколите без присуство на публика!!!
Воедно ЏК Сеишин Прилеп на истиот настан ќе изврши и ПРОГЛАСУВАЊЕ НА  НАЈДОБРИТЕ ЏУДИСТИ НА НИВО НА КЛУБ ЗА 2021 ГОДИНА.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content