СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Јовчески: “Нашиот Прилеп е обоен во боите на новогодишната магија”

Прилеп блесна во новогодишен сјај! Нашиот Прилеп е обоен во боите на новогодишната магија. Преку украсувањето на центарот на градот ја доловуваме празничната еуфорија и веруваме дека носиме радост кај нашите сограѓани! Празнично, новогодишно, прекрасно! Новогодишните и Божиќните празници да ги прославиме во убава атмосфера заедно со своите најблиски – напиша градоначалникот на општина Прилеп на ФБ, Борче Јовчески.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content