СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Јавното обвинителство процесуирало кривична пријава против екс градоначалник на општина Прилеп?

Maркукуле неофицијално дознава дека Основното јавно обвинителство во Прилеп процесуирало кривична пријава против екс градоначалник на општина Прилеп за несовесно работење во службата.

Подетални информации околу целиот случај очекувајте наскоро.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content