Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос!

14

Имено властите во Франција, како и речиси во цела Европа, ги олабавија ковид – мерките, што значи дека може во таа земја да влезат лица кои не поседуваат ковид – сертификати. Сето ова значи дека ако не се случи нешто непредвидено, тогаш Новак Ѓоковиќ ќе може да ја брани титулата на Ролан Гарос освоена лани.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content