СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос!

Конечно убави вести за Новак Ѓоковиќ, довчерашниот бр.1 во светот на тенисот. Имено Србинот денеска дозна дека сепак ќе може да настапи на годинашниот Ролан Гарос, еден од најголемите тениски турнири во светот, еден од четирите Грен слемови.

Имено властите во Франција, како и речиси во цела Европа, ги олабавија ковид – мерките, што значи дека може во таа земја да влезат лица кои не поседуваат ковид – сертификати. Сето ова значи дека ако не се случи нешто непредвидено, тогаш Новак Ѓоковиќ ќе може да ја брани титулата на Ролан Гарос освоена лани.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content