СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Што се подготвувало? Во голема акција пронајдено оружје, дронови, муниција

Полициски службеници од СВР Скопје, заедно со припадници на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“, реализираа голема акција во Скопје.

Kако што информираат од полицијата, во акцијата, се усапсени неколку криминалци осомничени за тешки кривични дела.

При претресите во нивните домови биле пронајдени оружје, муниција, дронови и други предмети поврзани со извршени кривични дела.

Од МВР најавија повеќе информации за акцијата во наредниот период.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content