Што прелета над Прилеп? Се појави чудна праволиниска светлина

14

Читателите на „Република“ вечерва низ испратија видео кое доаѓа од близината на Прилеп.Поточно во клисурата пред Плетвар каде се појавија чудни светла. На почеток изгледале како звезди а се движеле праволински пред да се изгубат во темнината.

Погледнете и самите оценете за што се работи.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content