Шпански турист се удави во Олимпискиот базен во Битола

21

„Попладнево, во 16.46 часот во СВР Битола е пријавено дека во отворениот Олимпискиот базен во Битола се удавил шпанскиот државјанин С.Ч.(22). Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, а увид извршила увидната екипа на СВР Битола.По наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција“, информираат од СВР Битола.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content