СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Четири медали за прилепскиот Џудо клуб “Сеишин”

На 26.06.2022 во Солун, Грција се одржа Меѓународен турнир во Џудо “Матсура Куп” за сениори-ки и Ветерани, во организација на ЏК Ираклис.

ЏК Сеишин Прилеп на овој турнир зеде учество со вкупно 4 такмичари, при што се освоени 4 медали (3 златни и 1 бронзен).

Сениорки: 1. Магдалена Најдоска 1 во место, 2. Избаела Кузева 1 во место

Сениори: 3. Марио Цинцароски 3 то место

Ветерани: 4. Киро Здравески 1 во место кој е прогласен и за најуспешен во ветеранска конкуренција.

ЏК Сеишин Прилеп пак е прогласен за најуспешен странски клуб на турнирот за што е освоен и пехар.

На овој Турнир екипата успешно ја предводеше и дебитираше во оваа улога помошник тренерот и асистент во клубот Теодора Димеска, која моментално не се натпреварува поради рехабилитација на повреда.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content