СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Четвртото коло од Младинската Бокс Лига на Македонија ќе се одржи викендов во Прилеп

Во организанија на Боксерскиот Клуб “АС” од Прилеп и Националната Боксерска Федерација, oваа сабота на 22.10.2022, во спортската сала на СОУ”Ристе Ристески- Ричко”, ќе се одржи чевртото коло од младинската и прва лига во бокс на Македонија.

Во 13.00 часот ќе се одржат уводните борби за деца, а во 14.00 часот ќе започнат официјалните борби. Од БК “АС” – Прилеп ќе настапат околу 16 боксери во уводните и официјалните борби.

“Во нашиот клуб се работи напорно и непрекинато. Се надевам на добри резултати и многу победи. Подготовките на боксерите се во завршна фаза. Се трудиме четвртото коло во бокс да го организираме во најдобо светло . После долга пауза прилепската публика можи да гледа добри борби и да ги бодри нашите боксери. Голема благодарност за поддршката од Локалната Самоуправа Прилеп што ни овозможи да го организираме овој настан. Благодарност на донаторите MILKO HF, Мермер Империјал и агенцијата за обезбедување МК”, истакна тренерот на БК АС од Прилеп, Дарко Чатлески, чиј клуб е на првото место на табелата во пресрет на четвртото коло.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content