СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Четворица напаѓачи му влегле дома на прилепчанец и му зеле 300 денари

На 24.02 2024 во ОВР Прилеп, С.А. од Прилеп пријавил дека во неговиот дом во Прилеп влегле четири лица кои физички го нападнале и му одзеле околу 300 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот – информираат од СВР Битола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content