СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Црковниот xpaм Св. Петка блеска во пресрет на Христовото вocкpeceние

Црковниот храм Св. Петка во населбата Точила во Прилеп блеска од убавина во пресрет на радосната вест за Христовото вocкpeceние.

Прилепчани се верни на традицијата, па вечерва како и секоја година ќе ги исполнат дворовите на светите храмови.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content