СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Цел Прилеп на бензиска

Новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ, а кои денеска ги соопшти Регулаторната комисија, предизвикаа огромни редици на бензиските пумпи во Прилеп.

Најголеми редици има на бензиската пумпа “Лук оил” на излезот од Прилеп, а ништо подобро не е ниту на другите.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content