СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Христос вocкpecна, навистина вocкpecна! Илјадници прилепчани ја дочекаа радосната вест во црковните храмови

Илјадници прилепчани вечерва ги исполнија до последно место четирите црковни храмови во градот.

Со среќниот поздрав “Христос Воскресна, навистина Воскресна”, си посакаа здравје, среќа и мир во сечиј дом.

Нека е за многу години и напомош!

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content