СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

ФОТО: Најубавите зимски аксесоари – Со овие детали секој стајлинг изгледа одлично!

Освен што изгледаат одлично, овие аксесоари ќе ве згреат и ќе ви го направат зимското време попријатно. Mодните експерти велат дека секоја жена од стил во својот гардеробер мора да ги има овие 5 парчиња.

Плетена капа

 

Овој модел е популарен веќе со години, а на врвот од модната листа се наоѓа и оваа зима. Изберете капа во силна боја со цел да можете да го освежите аутфитот.

Беретка

Фото: Профимедиа

Овој модел повторно е тренди судејќи според многуте фотографии на социјалните мрежи. Оваа капа може да се носи и со некои поелегантни комбинации, а одлично изгледа и во комбинација со капут.

Шешир

Шеширите се попопуларни од било кога. Овој женствен детал ќе му даде интересна нота на секој аутфит.

Шал

Предимензионираните шалови и марами лесно ќе ве згрејат, а изгледаат така моќно. Оваа сезона мора да ги имате барем во неколку бои и дезени. Правилото гласи, колку пошарено, толку подобро.

Кожни нараквици

Овој елегантен женски аксесоар мора да се најде во вашиот гардеробер без објаснување. Со кожните нараквици секој зимски стајлинг буквално блеска.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content