СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Радост до небо: Одиме на Европско!

Селекцијата на Македонија со вечерашната победа над Грузија од 1-0 си обезбеди учество на Европското првенство наредната година.

Нашата селекција долго време чекаше на ваков историски момент, а човек на одлука беше неверојатниот Горан Пандев кој со свои 37-години покажа зошто е лидер на оваа репрезентација.

За првпат во нашата фудбалска историја ќе учествуваме на едно големо натпреварување, а радоста од Тбилиси е огромна, за која сведочат овие фотографии.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content