СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

ФК Победа стигна до првиот триумф оваа сезона

Прилепчани го скршија мразот во Првата македонска фудбалска лига – преку Брегалница стигнаа до првиот триумф оваа сезона.

Три бода големи како планина на контото на прилепска Победа. Прилепчани пред полна трибина ја надиграа Брегалница, иако резултатот не ја отсликува целосно денешната утакмица.

Како и да е, еден гол беше доволен за славење на триумф. Капитенот Бојан Спиркоски по одбиена топка прецизно стрелаше за 1-0 во 67-та минута, а со тоа и го заокружи денешниот резултат.

По 6 одиграни утакмици ФК Победа има 4 бода и се наоѓа на деветтата позиција на табелата и веќе следниот тест ќе го има на 17-ти септември против Работнички во Скопје.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content