СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Фејсбук нема да има опција за лајк на фан-страниците во иднина

Шефот на Фејсбуик, Марк Цукерберг, објави дека во иднина Фејсбук ќе ги укине лајковите и ќе овозможува само бројот на следбеници да се покажува во иднина на фан страниците.

Со новиот редизајн Фејсбук ја отстранува опцијата за лајкување на фан-страници за познати личности и брендови.

Главната мерна единица за популарност на Фејсбук ќе биде бројот на следбеници. „Ги отстрануваме
лајковите и се фокусираме на следбениците, за луѓето поедноставно да се поврзуваат со своите
следбеници“, соопшти Фејсбук.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content