Фестивалот на пивото ќе трае 3 дена!

21

Општина Прилеп и официјално објави дека дваесеттото јубилејно издание на “Пиво Фест” ќе се одржи од 1-3 септември.

Според најавата на официјалната страна на општина Прилеп на Фејсбук, фестивалот ќе го носи името “Prilep Beer Weekend” и наместо 4 оваа година ќе трае 3 дена.

Од општината информираат дека во понеделник ќе биде позната и програмата за фестивалот.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content