СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Фатен прилепчанец како оперира во зграда

На 24.08.2022 во 01.45 часот во зграда на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници СВР Битола – Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода Д.Д.(34) од Прилеп.

Тој бил затекнат при извршување тешка кражба во зградата и кај него биле пронајдени одземените предмети, кои биле вратени на сопствениците.

Тој бил задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content