СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уaпceн кpaдец во Прилеп

Денеска (25.04.2022) во 03.15 часот на ул.„Марко Цепенков“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Н.У.(43) од Прилеп.

Тој се сомничи дека извршил кривично дело „кражба“ и кај него биле пронајдени повеќе предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело.

Тој бил приведен во полициска станица и по цеосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од МВР.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content