СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уaпceни две лица на улица “Прилепска”

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

На 19.03.2022 на ул.„Прилепска“ во Битола, полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Битола ги лишиле од слобода Д.Б.(29) и С.И.(30), двајцата од Битола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content