СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Утрово Македонија во друштво на Ирак, Индија, Пакистан и Кина!

Утрово главниот град на Македонија е на врвот од листата на најзагадени градови во светот.

Скопје се наоѓа во првите ПЕТ најзагадени градови во овој момент, додека градските власти буквално не мрднуваат со прст.

Загаденоста во главниот град е речиси на почетокот, со оглед дека е месец ноември и времето не е толку студено и со минусни температури.

Во меѓувреме градоначалничката на градот Скопје, Данела Арсовска една година по доаѓањето на власт нема направено ниту еден проект за намалување на загаденоста како што ветуваше во својата пред изборна програма.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content