Утре Совет за безбедност – Дали ќе се одлучи да се воведе полициски час?

5

Ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на ковид-19 во земјава. Седницата на Совет за безбедност ја најави и премиерот Заев, кој кажа дека се прават анализи за следните чекори во справување со ковид-19, а се размислува и за рестрикции.

Мнозинството во Комисијата за заразни боилести е на ставот дека полициски од 21 часот нема да даде некои резултати, додека ако биде од 17 или од 18 ќе има подобри резултати, кажа Заев.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content