СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Утре од 10-14 часот забрането движење во овој регион од Прилеп

На ден 16.06.2022 година, во времето од 10.00 – 14.00 часот, на стрелиштето „Леково” ќе се реализира боево гаѓање. За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето, како не би дошло до несакани последици.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат а за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарнизонот Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content